הלמידה במגמת תקשורת

במסגרת המגמה התלמידים מתנסים בשלל מיומנויות הדרושות לאיש תקשורת בכלל ולאיש רדיו בפרט: תפעול הציוד הטכני, עבודות עם תוכנות עריכה ושידור ייעודיות, קריינות, עריכת תוכניות מוסיקה , ג'ינגלים, כתבות, ראיונות,תכניות ארוח וגם צילומי סטילס.

במסגרת הלימודים במגמה התלמידים מתנסים בשלל מיומנויות הדרושות לאיש תקשורת בכלל ולאיש רדיו בפרט: תפעול הציוד הטכני, עבודות עם תוכנות עריכה ושידור ייעודיות, קריינות, עריכת תוכניות מוסיקה , ג'ינגלים, כתבות, ראיונות,תכניות ארוח וגם צילומי סטילס.

כמו כן משדרים תלמידי המגמה בשידור חי ומצולם מאולפן הרדיו שבתיכון.
לימודי מגמת הרדיו מורכביםמלימודים עיוניים הדנים בתקשורת על כל רבדיה והשפעותיה, בהיקף של 5 יח"ל (3 יח"ל עיוניות ו-2 יח"ל מעשיות בתוכנית רדיו מסכמת, בנושא אותו בוחרים התלמידים).

 

למה כדאי ללמוד תקשורת? (חוץ מקבלת זכאות לקבלת תעודת בגרות ועוד…)

מי שרוצה להבין את העולם בו הוא חי, מי שרוצה לשפר את היכולת שלו להתמודד עם שפע המידע התקשורתי בו אנו נמצאים, מי שרוצה להעניק לעצמו יתרון הבא עם ידע ועם הבנה, מוזמן לבוא ללמוד אתנו תקשורת.

במסגרת לימודי מגמת תקשורת נלמד מה זה לחיות בעולם תקשורתי, נלמד לזהות ולהבין את השפעת התקשורת עלינו ומשום כך – נלמד כיצד להתמודד עם ההשפעות הללו.

תלמידי התקשורת נחשפים במסגרת לימודי התקשורת לשני תחומים עיקריים:

 1. תיאוריות העוסקות בתקשורת ובשפעתה עלינו.
 2. הפקת סרט גמר.

בנוסף לידע התיאורתי התלמידים מתנסים בעבודה מעשית שתאפשר להם להיחשף לעולם חדש מבחינתם, עולם שיאפשר להם לבטא את היכולת שלהם ליצור בתחומים של כתיבה, בימוי, צילום, עריכה; יאפשר להם לבטא את היכולת שלהם לארגן פרוייקטים ויחזק וילמד אותם לעבוד מתוך אחריות אישית וקבוצתית.

 

 

מורי המגמה

המורים במגמה רכשו ניסיון רב בהוראה ובתעשייה, ניסיון מוכח בהובלת התלמידים להצלחה בבחינות הבגרות ובפרויקטיי גמר

 • עופרי לובינסקי ן רכזת המגמה

  al3751@pa.amalnet.k12.il
 • אלונה גורליק ן מורה לתקשורת

  ag5539@pa.amalnet.k12.il
 • עידו טנדובסקי ן מ. לתקשורת

  at7428@pa.amalnet.k12.il
 • ראם שמחוני ן צילום ועריכה

  rs5840@pa.amalnet.k12.il
 • עידן גם ן רדיו

  ag3020@pa.amalnet.k12.il