פורסם עלינו

בי"ס עמל א' פתח תקווה במודל שיתופי - תכנית "הקשר הרב דורי"

תכנית "הקשר הרב דורי" הינה תכנית ערכית חינוכית הבונה גשר ערכי בין דורי, בין תלמידי ביה"ס לבין האזרחים הותיקים ביישומי טכנולוגיה חדשניים לתיעוד מורשת בתהליכי חקר. בלוג זה ישמש כבמה לרשמים וחוויות של כל השותפים והמשתתפים בתכנית.

 • התכנית הוטמעה בביה"ס כחלק מההוויה הבית ספרית, כבית ספר התורם לקהילה ומטפח את תלמידיו בחינוך ערכי.

  זו השנה הראשונה שבי"ס תיכון עמל א' בפתח תקווה פועל במסגרת התכנית. בעת הפעילות, נראה כי נוכל ללמוד רבות על העיר ומסיפורי המשתתפים הנושאים בחיקם סיפורים מרתקים. בלוג זה ישמש כבמה לרשמים וחוויות של כל השותפים והמשתתפים בתכנית.

 • תכנית הקשר הרב-דורי בונה גשר ערכי בין דורי ומחזקת את מערכת הקשרים בין תלמידים לבין האוכלוסייה המבוגרת, באמצעות הסביבה הטכנולוגית.

  ייחודה של התכנית בתיכון עמל א' בפתח תקווה, הוא שהמודל הוא מודל קשר רב דורי בשילוב מעורבות חברתית ואגף הרווחה בעיר. התכנית הוטמעה בביה"ס כחלק מההוויה הבית ספרית, כבית ספר התורם לקהילה ומטפח את תלמידיו בחינוך ערכי.

עמל א' תיכון מצטיין לשנת תשע"ז

משרד החינוך מפרסם היום (14.08.2017) את רשימת מוסדות החינוך של החטיבה העליונה, אשר הצטיינו בשנת הלימודים תשע"ז בתחום הערכי, החברתי והלימודי וביניהם תיכון הרב תחומי עמל א' שעבר את תנאי הסף ונכלל בחישוב הזכאות.

 • עמל א' זוכה פרס מצוינות לשנת תשע"ז

  בחירת בית ספר עמל א' התקבלה על סמך חישובם של שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים וכן בהתאם לשיעור השיפור המשמעותי ביותר אשר התחולל במוסד החינוך עמל א' באותם מדדים ובהשוואה להישגי השנה הקודמת.

תכנית מפרש "פתח תקוה עיר המיומנויות של המאה ה- 21"

תכנית "מפרש" תזמן מרחב פיתוח יוזמות חינוכיות על ידי מנהלי בתי ספר; תספק כלים מקצועיים לקידום והצלחת יזמות חינוכית, תאתגר ותקדם למידת מודלים ייחודיים ופיתוח מיזם אישי מאתגר; תאפשר חשיבה פתוחה וגמישה על המרחב החינוכי; תפתח ידע מצטבר וזמין לאנשי חינוך בתחום היזמות החינוכית, תפגיש בין יזמים מתחומים שונים; תפיץ תובנות מצטברות על יוזמות ותהווה "מרחב חי להפלגה" עבור מנהיגי חינוך בישראל.

 • תכנית "פתח תקוה עיר המיומנויות של המאה ה- 21"

  התכנית באה להגביר את שכיחותם של תהליכי למידה משמעותיים אשר מקדמים מיומנויות ותפקודי לומד הנדרשים במאה ה-21. כ- 20 שיעורים מתוך הכיתה, 250 שעות למידה חוויתיות, 18 קורסים מפתחי מיומנות... פותח ע"י קהילה מורים מובילים מביה"ס, מורים מפתחי למידה... המאגר הגדול והחדשני בישראל למורי על יסודי שרוצים ללמד אחרת...